Akademické akce

ČSESP Moot Court 2016 – zadání, pravidla, harmonogram

Milí studenti,

první ročník česko-slovenského moot courtu z práva EU je připraven! Níže naleznete zadání případu, jakož i pravidla a harmonogram soutěže.

ČSESP Moot Court je určen pro studenty všech českých a slovenských fakult, kteří se chtějí naučit prezentovat právní případ v písemné i ústní formě. Účelem projektu je zejména přiblížit studentům praktický rozměr práva EU, naučit je prezentovat právní argumenty  a připravit je na případnou budoucí účast ve větších (mezinárodních) moot courtech, jako například CEEMC či ELMC. Pro náš moot court není potřebná žádná předchozí zkušenost – chtěli bychom proto povzbudit zejména studenty nižších ročníků, aby se nebáli přihlásit!

Přihlásit se můžete do neděle 16. 10. (dvou- až čtyřčlenné týmy, v každém maximálně 1 PhD student/ka), písemná podání od Vás budeme očekávat do pátku 11. 11. a nejlepších 8 týmů se potká na ústním kole v Praze v pátek 2. 12., kde oceníme nejlepší týmy.

Veškeré informace o soutěži a zadání případu jsou shrnuty v následujících dokumentech:

A CO DÁL? Nezapomeňte včas poslat svou registraci a pak jen nadále sledujte náš web a naši událost na Facebooku. Pokud byste měli jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na info[at]csesp.cz, rádi Vám s čímkoli pomůžeme!

Těšíme se na Vás!

ČSESP