O nás

Společnost byla založena dne 28. srpna 2007 v Praze jako občanské sdružení, podle účinné právní úpravy je Společnost zapsaným spolkem.

FIDESpolečnost je oficiálním členem Mezinárodní federace evropského práva (FIDE – Fédération Internationale de Droit Européen), ve které zastupuje Českou republiku. FIDE pořádá bienální kongresy evropského práva, kterých se členové Společnosti pravidelně účastní, a to jak osobně, tak i prostřednictvím národních zpráv k vybraným tématům. Databáze národních zpráv ze všech minulých kongresů je archivována na webu FIDE a naši členové do ní mají přístup.

Společnost pravidelně pořádá různé odborné a společenské aktivity; o minulých i budoucích akcích se můžete dočíst v sekci Aktuality, kterou pravidelně aktualizujeme.

journalSpolečnost v minulosti vydávala vlastní edici vědeckých příspěvků z oblasti evropského a srovnávacího práva, jež byla nazvána po jednom z nejslavnějších představitelů tohoto oboru, profesorovi Ericu Steinovi. V současnosti je redakční práce pozastavena, ale veškeré publikované příspěvky jsou veřejnosti dostupné v sekci Eric Stein Working Papers.

Pro své stávající členy Společnost nabízí možnost uveřejnění krátkých medailónků, které by měly sloužit především k navázání bližších kontaktů mezi všemi, kdo v České republice projevují zájem o evropské a srovnávací právo.

Společnost je otevřena komukoliv, kdo dosáhl věku osmnácti let a projevuje zájem o činnost Společnosti. Momentálně má společnost více než 70 členů. Bližší podrobnosti k tomu, jak se stát členem, naleznete ZDE.