Moot Court

Deadline pro odevzdání písemných podání byl prodloužen do 10.11.2020. Týmy je nutné přihlásit do neděle 25.10.2020.

Vážení příznivci ČSESP, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem?

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo organizuje (letos již popáté!) česko-slovenský moot court z práva EU. Letos se ústní kolo moot courtu (pokud nebudeme z důvodu epidemiologické situace změnit formu konání) uskuteční na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve dvou až čtyřčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom také něco z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém a slovenském jazyce a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování. Je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s mootováním.

Na jednotlivých fakultách budou k dispozici mentoři, se kterými můžete během přípravy konzultovat případ i taktiku mootování.

NA JAKÉ TÉMA? Letos nás bude zajímat v rámci Evropské unie velmi aktuální téma, a to ochrana životního prostředí, národní identita členských států a mnoho souvisejících evropskoprávních i ústavních otázek. Zadání případu naleznete ZDE, při práci na podáních Vám pomůže i zpracovaná antologie základních zdrojů. Zajímat by Vás měla také pravidla soutěže.

KDY A KDE? Termín pro přihlášení týmů je do neděle 25. října 2020 do 23:59 a odevzdání písemných podání je neděle 1. listopadu 2020 do 23:59, o postoupení do ústního kola budete informování v úterý 10. listopadu 2020. Ústní kolo se pak odehraje v pátek 4. prosince 2020 na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně, po kterém bude následovat večerní společenský program. S ohledem na epidemiologický vývoj v souvislosti s nákazou korona virem si však v tomto ohledu vyhrazujeme možnost uspořádání ústního kola distanční formou.

A CO DÁL? Včas se přihlaste ZDE a odevzdejte písemná podání na info@csesp.cz – a my budeme doufat, že se s Vámi uvidíme začátkem prosince v Brně!

Těšíme se na Váš zájem, dotazy a především účast samotnou.

Vaše ČSESP