Moot Court

Vážení příznivci ČSESP, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem?

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo organizuje (letos již počtvrté!) česko-slovenský moot court z práva EU. Letos se ústní kolo moot courtu uskuteční na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve dvou až čtyřčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom také něco z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém a slovenském jazyce a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování. Je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s mootováním.

Na jednotlivých fakultách budou k dispozici mentoři , se kterými můžete během přípravy konzultovat případ i taktiku mootování.

NA JAKÉ TÉMA? Letos nás bude zajímat ochrana osobních údajů, spletitá úprava nového Obecného nařízení o ochraně osobních údajů a mnoho souvisejících evropskoprávních i ústavních otázek. Zadání případu naleznete ZDE, při práci na podáních Vám pomůže i zpracovaná antologie základních zdrojů. Zajímat by Vás měla také pravidla soutěže.

KDY A KDE? Termín pro přihlášení týmů je do úterý 15. října 2019 do 23:59 a odevzdání písemných prací je neděle 20. října 2019 do 23:59, o postoupení do ústního kola budete informování v pátek 25. října 2019. Ústní kolo se odehraje v pátek 1. listopadu 2019 na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně, po kterém bude následovat večerní společenský program.

A CO DÁL? Včas se přihlaste ZDE a odevzdejte písemná podání na info@csesp.cz – a my budeme doufat, že se s Vámi uvidíme začátkem listopadu v Brně!

Těšíme se na Váš zájem, dotazy a především účast samotnou.

Vaše ČSESP