ČSESP Moot Court

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k horšící se epidemiologické situaci jsme pro bezpečnost účastníků i soudců přistoupili k přesunutí moot courtu do on-line prostředí. O této změně byli všichni přihlášení účastníci informováni e-mailem. Nastalá situace nás mrzí, nicméně věříme, že se jedná o zodpovědné rozhodnutí a že ho ocení i samotní soutěžící. Těšíme se na vás o víkendu 18.-19. prosince v MS Teams! 

Vážení příznivci ČSESP, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem?

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo organizuje letos již pošesté česko-slovenský moot court z práva EU. Ústní kolo soutěže se uskuteční na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve dvou až tříčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom také něco z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém a slovenském jazyce a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování. Je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s mootováním.

NA JAKÉ TÉMA? Letos nás bude zajímat v rámci Evropské unie velmi aktuální téma, a to problematika vystoupení členského státu a související institucionální uspořádání EU jako i další související otázky. Zadání případu naleznete ZDE, při práci na podáních Vám pomůže i zpracovaná antologie základních zdrojů. Zajímat by Vás měla také pravidla soutěže.

KDY A KDE? Termín pro přihlášení týmů je do pondělí 15. listopadu 2021 do 23:59 a pro odevzdání písemných podání je pátek 10. prosince 2021 do 23:59, o postoupení do ústního kola budete informování do neděle 12. prosince 2021. Ústní kolo se pak odehraje v sobotu 18. prosince 2021 na půdě Městského soudu v Praze (pracoviště Slezská), po kterém bude následovat večerní společenský program.

NOVINKA! Letos bude celý moot court doplněn o program další den, a tak se můžete v neděli těšit na přednášku samotného soudce Soudního dvora dr. Jana Passera.
S ohledem na epidemiologický vývoj v souvislosti s nákazou korona virem si však v tomto ohledu vyhrazujeme možnost uspořádání ústního kola i dalšího programu distanční formou.

A CO DÁL? Včas se přihlaste ZDE a odevzdejte písemná podání na info@csesp.cz – a my budeme doufat, že se s Vámi uvidíme v polovině prosince v Praze!

Těšíme se na Váš zájem, dotazy a především účast samotnou.

Vaše ČSESP