ČSESP Moot Court

Vážení příznivci ČSESP, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem?

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo organizuje letos již pošesté česko-slovenský moot court z práva EU. Ústní kolo soutěže se uskuteční na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve dvou až tříčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom také něco z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém a slovenském jazyce a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování. Je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s mootováním.

NA JAKÉ TÉMA? Letos nás bude zajímat jak se válka v Evropě a reagující unijní sankce mohou projevit na právech jednotlivců v běžném životě. Zadání případu naleznete ZDE, při práci na podáních Vám pomůže i zpracovaná antologie (bundle) základních zdrojů. Zajímat by Vás měla také pravidla soutěže.

KDY A KDE? Termín pro přihlášení týmů je do úterý 15. listopadu 2022 do 23:59 a pro odevzdání písemných podání je čtvrtek 1. prosince 2022 do 23:59, o postoupení do ústního kola budete informování do neděle 4. prosince 2022. Ústní kolo se pak odehraje v sobotu 10. prosince 2022 na půdě Nejvyššího správního soudu, po kterém bude následovat večerní společenský program.

Letos hrajeme kromě věcných cen i o stáž pod vedením dr. Michala Bobka, v jeho kabinetu na Nejvyšším správním soudu. Cena připadne nejlepší řečnici či řečníkovi.

A CO DÁL? Včas se přihlaste ZDE a odevzdejte písemná podání na info@csesp.cz – a my budeme doufat, že se s Vámi uvidíme v polovině prosince v Brně!

Těšíme se na Váš zájem, dotazy a především účast samotnou.

Vaše ČSESP