Moot Court

Vážení příznivci ČSESP, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem?

Česká společnost pro evropské a srovnávací právo organizuje (letos již potřetí!) česko-slovenský moot court z práva EU. Letos se ústní kolo moot courtu uskuteční na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve dvou- až čtyřčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom něco nového z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém a slovenském jazyce a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování. Je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s mootováním.

NA JAKÉ TÉMA? Letos nás bude zajímat volný pohyb zboží, národní zájmy členských států a mnoho souvisejících evropskoprávních i ústavních otázek. Zadání případu naleznete ZDE; zajímat Vás určitě budou i pravidla soutěže.

KDY A KDE? Termín pro přihlášení týmů je pátek 9. 11. 2018, termín pro odevzdání písemných podání je o týden později, tedy v pátek 16. 11. 2018. Ústní kolo se odehraje v sobotu 8. prosince 2018 na půdě Nejvyššího správního soudu v Brrně.

A CO DÁL? Včas se přihlašte a odevzdejte písemná podání – a my budeme doufat, že se s Vámi uvidíme v prosinci v Brně!

Budeme se těšit z Vašeho zájmu, dotazů a především účasti.

Vaše ČSESP