Moot Court

Vážení příznivci ČSESP a CLS, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem? Česká společnost pro evropské a srovnávací právo orgainzuje ve spolupráci s Common Law Society česko-slovenský moot courtu z práva EU. Letos (2017) na podzim se uskuteční druhý ročník.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve tří nebo čtyřčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom něco nového z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém nebo slovenském jazyce dle preferencí soutěžících a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování – je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s aktivitou podobného typu.

TÉMA 2017? Ochranné známky, právo na právní pomoc a další aktuální otázky práva EU s přesahem do oblasti lidských práv a dalších ústavních otázek. Zadání případu naleznete zde.

KDY A KDE? Podzim roku 2017 – termín odevzdání písemných podání je 5. listopadu 2017. Ústní kolo se odehraje 1. prosince 2017 na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Harmonogram soutěže naleznete zde.

A CO DÁL? Sledujte tento web, Facebook České společnosti pro evropské a srovnávací právo a další informační kanály na svých fakultách, kterými budou postupně doplňovány další informace, abyste nic nepropásli.

Budeme se těšit z Vašeho zájmu, dotazů a především účasti.

ČSESP a CLS

ČSESP Moot Court 2017_Harmonogram

ČSESP Moot Court 2017_Případ

ČSESP Moot Court 2017_Pravidla