Akademické akce

Kariéra v EU (23. 9. 2019): registrace zahájena!

V pondělí 23. 9. 2019 Vás zveme na konferenci o kariérních možnostech v evropských institucích, jakož i ve státní správě s přesahem do evropské agendy. Těšit se můžete na zajímavé hosty z různých oblastí, kompletní program si můžete prohlédnout ZDE, odkaz na registrační formulář je na konci tohoto příspěvku.

Pořadatelé: Česká společnost pro evropské a srovnávací právo (ČSESP) a Úřad vlády ČR

Datum:        pondělí 23. září 2019, 9:00 – 17:00

Místo:         Lichtenštejnský palác,
U Sovových mlýnů 506/4
118 00 Praha – Malá Strana

Anotace: Jaké je pracovat pro Evropskou unii? Dokážete si představit sami sebe v některé z evropských institucí? Vybrali byste si Radu, Komisi, Parlament, nebo třeba Centrální banku či Soudní dvůr? Anebo byste raději pracovali pro stát a do evropských institucí nahlédli během služebních cest či delších vyslání?

Nic z toho není nemožné! Evropská unie je nám mnohem bližší, než se domníváme. Nejsou to oni, jsme to my. V každé z evropských institucí najdete zástupce z České republiky, často i na vysokých řídicích pozicích. Česká republika bude navíc od 1. července do 31. prosince 2022 předsedat Radě Evropské unie, což bude pro české občany skvělou příležitostí poznat Unii zevnitř a přispět k jejímu fungování.

V pondělí 23. září 2019 se v Praze setkají české právničky a právníci, kteří dlouhodobě působí v evropských institucích nebo na pozicích ve státní správě s přesahem do evropské agendy. Promluví o svých profesních zkušenostech, o své kariérní cestě na různé pozice, o náplni běžného pracovního dne a obecně o životě v Bruselu (ale i Štrasburku, Lucemburku, nebo třeba Alicante). Rádi zodpoví jakékoli dotazy, pomohou Vám pochopit přijímací procesy na různé pozice a poradí, jak se na výběrová řízení nejlépe připravit.

Konference je určena pro každého, kdo se zajímá o možnosti kariéry v Evropské unii či o blížící se české předsednictví. Nezáleží na tom, jestli ještě studujete, nebo jste již 20 let v praxi, vítán je opravdu každý.

Registrační formulář je Vám k dispozici zde.
Těšíme se na Vaše přihlášky a na setkání v pondělí 23. září v Lichtenštejnském paláci!